| Precious Metal: | gold |
| Fineness of gold: | 14K (585‰) |
| Color: | white |
| Finish: | high polish- satin |
| Weight: | 9,2 grams / pair |
| Outside profile: | comfort fit |
| Inside profile: | comfort fit |
| Width: | 5 mm |
| Number of stones: | 3 pcs |
| Diameter of stones: | 1,2 mm |
| Stone type: | round shaped cubic zirconia |
|
Also available with round brilliant diamond: carat: ~0.027 Ct color: Top Wesselton (G) clarity: VS |
|
| Comment: |
Precious Metal gram weights and gemstone carat weights are approximate. Availability and weights are subject to change without notice. |


DIAMOND QUALITY



