| Precious Metal: | gold |
| Fineness of gold: | 14K (585‰) |
| Color: | yellow- white |
| Finish: | satin |
| Weight: | 10,2 grams / pair |
| Outside profile: | flat |
| Inside profile: | flat |
| Width: | 6 mm |
| Number of stones: | 1 pcs |
| Diameter of stones: | 1,5 mm |
| Stone type: | round shaped cubic zirconia |
|
Also available with round brilliant diamond: carat: ~0.015 Ct color: Top Wesselton (G) clarity: VS |
|
| Comment: |
Precious Metal gram weights and gemstone carat weights are approximate. Availability and weights are subject to change without notice. |


DIAMOND QUALITY



