| Precious Metal: | gold |
| Fineness of gold: | 14K (585‰) |
| Color: | white- rose |
| Finish: | satin- high polish |
| Weight: | 9,9 grams / pair |
| Outside profile: | flat |
| Inside profile: | flat |
| Width: | 5 mm |
| Number of stones: | 1 pcs |
| Diameter of stones: | 2x2 mm |
| Stone type: | princess shaped cubic zirconia |
| Comment: |
Precious Metal gram weights and gemstone carat weights are approximate. Availability and weights are subject to change without notice. |


