| Precious Metal: | gold |
| Fineness of gold: | 14K (585‰) |
| Color: | yellow- white |
| Finish: | high polish- satin |
| Weight: | 5,8 grams / pair |
| Outside profile: | comfort fit |
| Inside profile: | comfort fit |
| Width: | 5 mm |
| Number of stones: | 5 pcs |
| Diameter of stones: | 1,5 mm |
| Stone type: | round shaped cubic zirconia |
| Comment: |
Hollow, super-lightweight ring set! |


