| Precious Metal: | gold |
| Fineness of gold: | 14K (585‰) |
| Color: | white |
| Finish: | high polish |
| Weight: | 5,1 grams / pair |
| Outside profile: | comfort fit |
| Inside profile: | comfort fit |
| Width: | 3,5 mm |
| Thickness: | 1,1 mm |
| Comment: |
Precious Metal gram weights are approximate. Availability and weights are subject to change without notice. |

