| Precious Metal: | gold |
| Fineness of gold: | 14K (585‰) |
| Color: | white |
| Finish: | high polish |
| Weight: | 2,3 grams |
| Profile: | comfort fit |
| Width: | 2 mm |
| Number of stones: | 1 pcs |
| Diameter of stones: | 5 mm |
| Stone type: | round shaped cubic zirconia |
| Comment: |
Precious Metal gram weight is approximate. Availability and weight are subject to change without notice. |




